Polish English Italian

Licznik odwiedzin

460460
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
4
201
1429
456481
7240
10667
460460
26-04-2024

Od czwartku do niedzieli (11–15 sierpnia) potrwa w Kalwarii Pacławskiej Wielki Odpust Wniebowzięcia Matki Bożej. Co roku gromadzi on tysiące wiernych z całej Polski. Tegoroczne uroczystości odpustowe związane będą z beatyfikacją Jana Pawła II oraz 70. rocznicą...

 

męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Odpust rozpoczął się w czwartek o 14.00 poświęceniem szat Matki Bożej w kościele i procesją do kaplicy Domku Matki Bożej. Wieczorem Msza św. i program słowno-muzyczny przygotowany przez zespół kleryków franciszkańskich Fioretti. W piątek o 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył przemyski bp pomocniczy Adam Szal. W tym dniu o 20.30 rozpocznie się nabożeństwo maryjne z procesją z figurą Matki Bożej Zaśniętej. W sobotę rano zostaną odprawione Dróżki pogrzebu Matki Bożej z kazaniami, a o 20.30 nabożeństwo dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II. Centralnej Mszy św. tego dnia przewodniczył będzie abp Jóżef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W niedzielę rano rozpoczną się Dróżki Pana Jezusa. O 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył bp Marian Rojek. O 21.30 rozpocznie się koncert zespołu Fioretti. O 23.00 do kaplicy św. Rafała przejdzie procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej. O północy rozpocznie się Msza św. prymicyjna neoprezbiterów franciszkańskich.
Każdego dnia o 16.00 odbywać się będą koncerty Orkiestry Kalwaryjskiej.

Sumie z procesją eucharystyczną na zakończenie Wielkiego odpustu będzie przewodniczył 15 sierpnia w południe wikariusz krakowskiej prowincji franciszkanów o. Paweł Dybka.
Tradycyjnie od wielu lat na sierpniowy odpust do Kalwarii Pacławskiej zmierzają pielgrzymi z różnych stron Polski, a nawet z zagranicy. Większość grup pielgrzymkowych dotrze do Kalwarii w piątek popołudniu. Będą to piesi pielgrzymi z całej archidiecezji oraz z Mościsk na Ukrainie. Wiele osób przyjedzie także samochodami, niektórzy tylko na kilka godzin. Często wśród przybyłych są osoby z zachodniej Polski oraz z niedalekich miejscowości na Słowacji i w Ukrainie.

 

KAI

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.