Polish English Italian

W najbliższy piątek rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi dla nas ks. prał. Marian Rajchel. Poniżej publikujemy plan naszych spotkań.

 

 

„Drodzy przyjaciele, uczcie się dostrzegać jak Bóg działa w waszym życiu i odkrywajcie Go ukrytego w wydarzeniach dnia powszedniego. Uwierzcie, że On jest zawsze wierny przymierzu, jakie zawarł z wami w dzień waszego chrztu. Wiedzcie, że On was nigdy nie opuści.” napisał Benedykt XVI w orędziu na XXVII Światowy Dzień Młodzieży.

 

Janusz Palikot stwierdził w Radiu ZET, że "księża często są chamami". Była to reakcja na słowa o. Rydzyka o posłance Grodzkiej. Palikot chamem nazwał również abp. Józefa Michalika.

Gdy wielbiciel zła chce „dobra Kościoła”, lepiej trzymać się tego, co on nazywa złem. „Często księża są chamami, polski ksiądz prowincjonalny to bardzo często taki cham, prostak, niewykształcony, który sobie pozwala na tego typu wypowiedzi. Michalik jest takim samym chamem jak Rydzyk” – powiedział w Radiu Zet Janusz Palikot.

 

4 kwietnia 2011 r. O swoich relacjach z  Janem Pawłem II, o Polsce po tragedii smoleńskiej, o upadku kultury politycznej, a także o potrzebie jedności, znaczeniu polskiej tradycji i  o kondycji Kościoła mówi przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik w wywiadzie udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim na łamach tygodnika „Uważam Rze". Rozmowa zatytułowana jest „Ponad własny ból".

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.